klimatizace do bytu, domu či kanceláře

Rezidenční klimatizace neboli bytová klimatizace. Je využívána zejména pro domácnosti či malé kanceláře. Často je také nazývána anglickým názvem "split klimatizace". Jedná se o zařízení, které se skládá ze dvou či více částí. Přesněji řečeno z jedné venkovní klimatizační jednotky a určitého počtu vnitřních jednotek. V případě, kdy se klimatizace skládá ze dvou a více vnitřních jednotek, hovoříme o takzvané multisplitové klimatizaci, neboli multisplitu. Pokud chcete vědět víc podívejte se na naše specializované stránky klimatizace do bytu.

Víte že ...

První klimatizaci vynalezl americký inženýr Willis Carrier, který ji instaloval 17.července 1902 v New Yorku. Historie klimatizace

V bytové klimatizaci Nabízíme:

 • dodávky a montáže split klimatizací Sinclair, Toshiba, LG, Daikin, Samsung a dalších
 • záruční a pozáruční servis klimatizací Sinclair, LG, Toshiba, Daikin, Samsung, Harier a po dohodě i dalších značek
 • opravy split klimatizací Sinclair, LG, Toshiba, po dohodě i dalších značek
 • montáže rozvodů Cu potrubí
 • revize chladivových okruhů dle vyhlášky 279/2009 Sb.
 • zaškolení obsluhy, technická dokumentace, poradenství
 • návrh vhodného technického řešení včetně nezávazné cenové kalkulace zcela zdarma

Využití splitové klimatizace

Umístění vnitřní jednotky je téměř libovolné, jistá technická omezení jsou, ale proč nemít příjemné klima při relaxu v koupelně.

klimatizace-u-vorliku

Ale již vážně, rezidenční klimatizace díky své finanční dostupnosti a snadné montáži se nejčastěji používají do bytů, domů či menších kanceláří. Určité typy split klimatizace najdou uplatnění i jako klimatizace technických prostor jako jsou třeba malé serverovny, technické místnosti či telekomunikační sály. V těchto případech doporučujeme výrobky Toshiba či Daikin, které jsou vyráběny pro 24-hodinový provoz a jsou určeny právě pro technické prostory.

Co je potřeba k instalaci klimatizace 

Před samotnou montáží klimatizace je zapotřebí zajistit přívod el. energie (vhodné je samostatné jištění), rozmyslet kam s kondenzátem a také kde umístit klimatizační jednotky. Našim zákazníkům nabízíme bezplatnou obhlídku přímo na místě instalace (v rámci Prahy a středočeského kraje), kde vše prohlédneme a navrhneme vhodné technické řešení. Na základě zjištěných informací Vám zcela zdarma zpracujeme cenovou nabídku na Vaši novou klimatizaci.
Pro montáž klimatizace je potřeba zajistit:

 • přívod el. energie
 • odvod kondenzátu
 • umístění jednotlivých klimatizačních jednotek (vhodné místo jak venku, tak v jednotlivých místnostech)
 • trasa propojovacího Cu potrubí

Typy splitové klimatizace

Dle provedení vnitřních jednotek můžeme klimatizaci rozdělit následně:

 • nástěnná klimatizace - jedná se o jednotky, které se montují přímo na zeď, vyrábí se v různých velikostech a v různých desigenech
 • kazetová klimatizace - tento typ je určen do podhledu, většina jednotky je schována v podhledu, jen panel s průduchy je viditelný. Velmi často jsou využívány díky svým rozměrů 600 x 600 mm do minerálních podhledů, ale lze je namontovat i do sádrokartonových podhledů.
 • kanálová klimatizace - tyto jednotky jsou určené zejména pro montáž do podhledů. Tato klimatizace není podhledová a celá je schována. Rozvod vzduchu je realizovaný pomocí VZT prvků (výfukové mřížky, flexi hadice atd..)
 • podstropně - parapetní klimatizace - tyto jednotky jsou určeny pro dvojí použití, buď se dají umístit například jako klasické radiátory takzvaně pod parapet. Druhou možností je umístění jednotky přímo pod strop.
 • sloupová klimatizace - vypadá jako skřín, také se jim občas říká "skříňová klimatizace". Tento typ jednotek se pouze postaví v místnosti ke zdi a připojí. Nejčastěji se využívají pro chlazení technických prostor.

Ukázkové reference klimatizace do bytu a kanceláře

klimatizace-u-vorlikuKlimatizace LG pro mezonetový byt - Praha 7

Kompletní realizace klimatizačního multisplit systému LG, který se skládá ze dvou vnitřních jednotek (kanálová klimatizace a nástěnná klimatizace ART Cool) a venkovní jednotky umístěné na terase bytu. Součástí dodávky byla kompletní montáž Cu rozvodů chladiva pro klimatizační jednotky, montáž odvodu kondenzátu, silový přívod elektřiny, drobné stavební a sádrokartonářské práce a výmalba. Vzhledem ke stavebním úpravám (malování, sádrokarton) byla doba realizace 4 dny.

Více fotek z realizace...


klimatiace-skola-prosekKlimatizace Sinclair v kancelářích základní školy na Proseku

Kompletní realizace dvou nástěnných klimatizací Sinclair. Vnitřní jednotky umístěné v ředitelně a v kanceláři. Venkovní jednotky umístěné na střeše budovy na betonové konstrukci. Součástí realizace byla montáž Cu rozvodů chladiva, odvod kondenzátu a silový přívod elektřiny ke klimatizačním jednotkám. Cu potrubí bylo vedeno nepoužívaným světlíkem přímo na střechu, společně s potrubím byl veden i kondenzát ven na střechu objektu a zde sveden do nejbližšího svodu. Celková doba realizace 2 dny.

Více fotek z realizace ...

Více informací o splitových klimatizacích

Mám zájem o klimatizace

Pokud přemýšlíte o klimatizace, neváhejte a vyplňte tento poptávkový formulář a my Vám zcela zdarma uděláme orientační cenovou kalkulaci. Aby tato nabídka na klimatizaci byla co nejpřesnější, je zapotřebí vyplnit i formulář co nejpřesněji.

Jste zde: Home Klimatizace a chlazení Rezidenční klimatizace - splity

Kde nás najdete

 

mapa cr footer

 

Blue team, s.r.o.
U vodojemu 1450
252 28 - Černošice

Služby a produkty

 • Klimatizace do bytu
 • Blue box - klimatizace a chlazení
 • Tepelná čerpadla - prodej, montáž a servis
 • Servis a opravy klimatizace
 • Instalace a montáže klimatizace
 • Naše řešení na míru
 • Projekční a poradenská činnost

Kontaktujte nás

Blue team, s.r.o.

tel: +420 601 699 660
e-mail: info@blueteam.cz

Sledujte nás

facebook blueteam