komerční klimatizace - systémy vrv, vrf, sdv, multi v a další

Jednoduše řečeno jedná se o systémy centrální klimatizace, které pracují na principu proměnlivého průtoku chladiva. Systémy centrální klimatizace pracují stejně jako splitové klimatizace s přímým výparem chladiva, ale umožňují na jednu venkovní jednotku připojit více jednotek vnitřních (počet vnitřních jednotek je rozdílný dle výrobce)Komerční klimatizace - systémy VRV. Tyto klimatizační systémy se tedy skládají z jedné či více venkovních jednotek, na které je napojeno větší množství jednotek vnitřních. Venkovní jednotka plynule přizpůsobuje výkon chlazení či topení dle potřeb jednotek vnitřních.

Pužití komerčních systémů VRV

Klimatizační systémy VRV se díky své variabilitě hodí stejně dobře pro instalaci do rodinného domu jako do velké administrativní budovy. Venkovní jednotky se vyrábí od výkonu 12kW a právě ty jsou vhodné pro RD a malé kanceláře. Díky možnosti propojit venkovní jednotky do jednoho celku (modulární řešení) může mít celý systém stovky kW chladícího výkonu. Velmi zajímavou možností těchto klimatizačních systémů je možnost libovolně kombinovat typy vnitřních jednotek. To znamená, že v jednom systému můžeme mít kombinaci kazetových, nástěnných, kanálových či parapetních klimatizací. Díky této variabilitě můžeme pomocí jednoho klimatizačního systému chladit různé druhy prostor. Např. můžeme chladit serverovnu či technickou místnost pomocí kanálové klimatizace, openspace prostory kazetovými jednotkami a v kancelářích mohou být umístěny nástěnné jednotky a vše bez problémů běží v jednom klimatizačním systému na jedné venkovní jednotce.

Rozvody chladivového potrubí

refnetNa rozdíl od multi split systémů je rozvod Cu potrubí řešen pomocí páteřního rozvodu, ze kterého vedou odbočky k jednotlivým vnitřním klimatizacím. Odbočky z páteřního rozvodu se realizují pomocí speciálních rozbočovačů tzv. refnetů. Tyto refnety se mohou lišit dle výrobce komerčního systému. Na obrázku je vidět asi nejčastěji používaný refnet. Systém rozvodů chladivového potrubí je velmi podobný rozvodům topení. Délky tras rozvodů Cu potrubí, převýšení mezi vnitřními jednotkami a jednotkou venkovní jsou různé a liší se dle výrobce.

Komerční klimatizace - reference

vrv klimatizace na hroudePRE - Na Hroudě administrativní budova
Jedná se o kompletní dodávku a montáž komerční klimatizace SDV Sinclair. Na střeše objektu jsou na ocelové konstrukci usazeny venkovní jednotky. Pro každé patro je přidělena vždy jedna venkovní jednotka, na kterou je napojeno 20 kanceláří. V kancelářích jsou umístěny nástěnné jednotky, vybavené kondenzátním čerpadlem. Rozvody chladivového Cu potrubí jsou vedeny centrální stoupačkou vždy do příslušného patra. rozvody po jednotlivých patrech jsou vedeny v minerálních podhledech.

více informací ...


klimatizace-sdv-melnikVodárny Mělník
Kompletní realizace administrativní budovy vodáren v Mělníku. Jedná se o komerční klimatizaci Siclair SDV III  složenou z 16 vnitřních nástěnných jednotek a jedné jednotky venkovní, která je umístěna na betonovém základu ve dvoře objektu. Vzhledem k nemožnosti stavebních úprav jsou veškeré rozvody vedeny buď v prostoru půdy, nebo v plastových žlabech.  Klimatizace je v přechodném období (jaro, podzim) velmi často používána jako tepelné čerpadlo pro dotápění objektu.

Více informací...

Více informací o komerční klimatizaci

Jste zde: Home Klimatizace a chlazení Komerční klimatizace VRV

Kde nás najdete

 

mapa cr footer

 

Blue team, s.r.o.
U vodojemu 1450
252 28 - Černošice

Služby a produkty

  • Klimatizace do bytu
  • Blue box - klimatizace a chlazení
  • Tepelná čerpadla - prodej, montáž a servis
  • Servis a opravy klimatizace
  • Instalace a montáže klimatizace
  • Naše řešení na míru
  • Projekční a poradenská činnost

Kontaktujte nás

Blue team, s.r.o.

tel: +420 601 699 660
e-mail: info@blueteam.cz

Sledujte nás

facebook blueteam