Jak vybrat správnou klimatizaci!

Rozhodli jste si koupit klimatizaci? Nevíte jak vybrat ten správný model? Nic vám neříkají jednotlivé parametry? Rádi Vám s výběrem vhodného klimatizačního zařízení pomůžeme. Tyto rady jsou obecné a platí zejména pro klimatizace do bytu (split klimatizace).
Podrobně se popíšeme nejdůležitější parametry při výběru klimatizace:

1. výkon klimatizace

Nejdůležitějším parametrem, který je při výběru klimatizace potřeba zvážit je chladící výkon zařízení. Výkon klimatizace volíme dle rozměrů dané místnosti či místností. Rádi Vám pomůžeme vybrat ten správný typ, který bude vhodný pro Vámi zvolené prostory.
U většiny klimatizací je udáván nejen chladící výkon, ale i tepelný a udává se nejčastěji v kW (kilowaty). Většina klimatizací v současné je vyráběna tak, aby umožnovala také topit - takzvaný režim "tepelné čerpadlo".

2. Hluk klimatizace

Dalším aspektem při výběru vhodné klimatizace je hluk.  Kdo by chtěl být v místnosti, kde kvůli klimatizaci není slyšet vlastního slova? Proto je velmi důležité dbát při výběru klimatizace i na parametry hluku jak vnitřní jednotky tak venkovní. Hladiny hluku jednotlivých klimatizací se pohybují v rozmezí 28 dB - 60 dB. Jen pro orientaci běžná konverzace má hodnotu cca 60 dB.
Je třeba si dát pozor i na hluk jednotky venkovní, jelikož dle platných norem a předpisů by nemělo být na hranici pozemku ve deních hodinách 6:00 - 22:00 více jak 50dB.

3. Další důležité parametry

Jste zde: Home Klimatizace a chlazení Jak vybrat klimatizaci

Kde nás najdete

 

mapa cr footer

 

Blue team, s.r.o.
U vodojemu 1450
252 28 - Černošice

Služby a produkty

  • Klimatizace do bytu
  • Blue box - klimatizace a chlazení
  • Tepelná čerpadla - prodej, montáž a servis
  • Servis a opravy klimatizace
  • Instalace a montáže klimatizace
  • Naše řešení na míru
  • Projekční a poradenská činnost

Kontaktujte nás

Blue team, s.r.o.

tel: +420 601 699 660
e-mail: info@blueteam.cz

Sledujte nás

facebook blueteam