Chladicí věže

Naše společnost nabízí chladicí věže pd předního výrobce těchto zařízení. Jedná se o výrobky firmy Evapco, která patří k největším výrobcům chladicích věží na světě. Našim klientům nabízíme kompletní služby spojené s chladicími věžemi od návrhu přes dodávku a montáž, uvedení do provozu až po pravidelný servis těchto zařízení.

Princip chladicí věže

Úkol chladicí věže je zchladit médium (vodu) na požadovanou teplotu. Hydraulický systém chladicí věže přivádí teplou vodu do horní části věže. Tato voda je rozstřikována pomocí trysek přes chladicí výplň, současně je pomocí ventilátoru dopravován vzduch proti proudu stékající vody. Část vody se odpaří, čímž dochází k odnímání tepla ze zkrápějící vody. Vzniklý teplý vzduch je odváděn pomocí ventilátoru pryč z věže do okolí. Zchlazená voda stéká do nádrže ve spodní části chladicí věže a odtud je distribuována zpět do hydraulického systému zdroje tepla (klimatizační jednotka atd.). Takto lze jednoduše popsat princip chladící věže.

DRUHY CHADiCÍCH VĚŽÍ

  • otevřené chladicí věže
  • uzavřené chladicí věže

UKÁZKOVÉ REFERENCE chladicích věží

chladici-vez-letisteLetiště Praha Ruzyně - Alfa Flight

Dodávka a montáž chladicí věže Baltimor a dvou výrobníků chlazené vody Blue Box Omega. Součástí této realizace byla ekologická likvidace staré chladicí věže a také dvou absorberů. Chladicí věž byla za pomoci jeřábu usazena na střeše objektu na ocelovou konstrukci. Byly provedeny nové rozvody vody mezi klimatizačními jednotkami a chladicí věží. Součástí celé realizace byl také nový systém MaR, který se stará o bezproblémový chod celého klimatizačního systému.

Více fotek z realizace...


chladici-vez-acumaluxAkumalux Mladá Boleslav

Kompletní realizace dvou nástěnných klimatizací Sinclair. Vnitřní jednotky umístěny v ředitelně a v kanceláři. Venkovní jednotky umístěné na střeše budovy na betonové konstrukci. Součástí realizace byla montáž Cu rozvodů chladiva, odvod kondenzátu a silový přívod elektro ke klimatizačním jednotkám. Cu potrubí bylo vedeno nepoužívaným světlíkem přímo na střechu, společně s potrubím byl veden i kondenzát ven na střechu objektu a zde sveden do nejbližšího svodu. Celková doba realizace 2 dny.

Více fotek z realizace ...

Jste zde: Home Klimatizace a chlazení Chladící věže

Kde nás najdete

 

mapa cr footer

 

Blue team, s.r.o.
U vodojemu 1450
252 28 - Černošice

Služby a produkty

  • Klimatizace do bytu
  • Blue box - klimatizace a chlazení
  • Tepelná čerpadla - prodej, montáž a servis
  • Servis a opravy klimatizace
  • Instalace a montáže klimatizace
  • Naše řešení na míru
  • Projekční a poradenská činnost

Kontaktujte nás

Blue team, s.r.o.

tel: +420 601 699 660
e-mail: info@blueteam.cz

Sledujte nás

facebook blueteam